43-600 Jaworzno,
Dąbrowa Narodowa
ul. Katowicka 31 D
608 069 868
692 163 410
32 615 53 74

 

ŻYCZENIA NOWOROCZNE

 

W Nowym Roku 2020 wszystkim Państwu życzymy by wszystkie kolejne dni były szczęśliwe i obfitujące w zdrowie. Niech Nowy Rok przyniesie Państwu wszelką pomyślność, a także spełnienie wszystkich, nawet tych najskrytszych, marzeń.

                                                 Życzą

Dyrektor oraz pracownicy przedszkola "MALI ARTYŚCI"

                                      

 

 

Nowy Rok Szkolny to Nowa Atrakcyjna Oferta

– Sala Doświadczenia Świata –

Nigdzie indziej w niepublicznym przedszkolu

w Jaworznie nie stosuje się tej formy wychowania przedszkolnego.

 

Szanowni Rodzice wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci,  jak również w celu uatrakcyjnienia naszej oferty przedszkolnego wychowania już od nowego roku szkolnego zostanie utworzona Sala Doświadczania Świata. 

Sala Doświadczania  Świata  to jednocześnie pomieszczenie z odpowiednio dobranym wyposażeniem i narzędzie terapeutyczne. Jest ono przeznaczone do pracy z dziećmi oraz osobami dorosłymi, które cierpią na zaburzenia integracji sensorycznej. Istotą takiej sali jest umożliwienie dziecku kontaktu z różnymi zjawiskami i doznaniami za pomocą wszystkich zmysłów. Jest to forma poznawania otaczającej rzeczywistości, które składa się z dźwięków, zapachów, faktur i kolorów, jakich dostarcza wyposażenie sali doświadczania świata.

Sala Doświadczania  Świata  służy do stymulacji układu nerwowego oraz dostarczania mu bodźców, które pozytywnie płyną na koncentrację, pamięć i aktywność fizyczną dziecka. Ponieważ jest ona przeznaczona do terapii różnych zaburzeń takich jak autyzm, zespół Downa, mózgowe porażenie dziecięce i choroby psychiczne, a u dorosłych także demencja wyposażenie sali doświadczania świata jest dostosowywane do potrzeb konkretnej grupy użytkowników. Mogą się w niej znaleźć zabawki, przedmioty czy gry, które służą jako pomoce edukacyjne, a także przedmioty do rehabilitacji czy pobudzania zmysłowego.

Terapia w Sali Doświadczania Świata dobierana jest bardziej indywidualnie do potrzeb dziecka. W takiej Sali dziecko ma wolność wyboru bodźców, których w danym momencie najbardziej potrzebuje.

Poznawanie odbywa się poprzez zmysły, dzięki czemu dostarczane do układu nerwowego informacje wpływają bardzo pozytywnie na pamięć, koncentrację, naukę a przede wszystkim na chęć podejmowania aktywności, działań. W przeciwieństwie do wielu sytuacji życia codziennego, które zakładają od dziecka dostosowywanie się, w Sali Doświadczania Świata stworzone jest takie otoczenie, które jest dopasowane do niego.

Dzięki takiej wielozmysłowej terapii osoby z niej korzystające na nowo postrzegają świat, bardziej spontanicznie i osobiście, ponieważ sala ta, to świat przeżyć, w którym dziecko czuje się dobrze, ma swobodę i możliwość wyboru bodźców oraz czasu koncentrowania się na nich.

Niezdecydowanych Rodziców zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą albowiem świat wokół nas jest mieszaniną światła, zapachów, rzeczy, które można poznawać za pomocą zmysłów: dotyku, wzroku, słuchu, węchu i smaku, a Państwa dzieci będą mogły w pełni skorzystać z terapii doświadczeń w Sali Doświadczenia Świata.

 


W CZERWCU STARTUJE TEATRZYK KAMISHIBAI

- BO DZIECI SA NAJWAŻNIEJSZE,

A ICH PRZEŻYCIA TO SZTUKA

 

CZYM JEST KAMISHIBAI – magiczna skrzynka

KAMI to papier, SHIBAI to teatr  –  KAMISHIBAI to Papierowy Teatr

Kamishibai  Papierowy Teatr to teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji.

Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystując plansze z obrazkami   

i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę (butai),

 na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych

– w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania.

 

 

 

U NAS KAŻDY DZIEŃ

JEST DNIEM OTWARTYM :)

 

Copyright © 2018 maliartysci.info . All rights reserved. Create by FxDesign & eMDF