43-600 Jaworzno,
Dąbrowa Narodowa
ul. Katowicka 31 D
608 069 868
692 163 410
32 615 53 74

Uczenie się jest najwspanialszą i dającą najwięcej radości grą na świecie. Wszystkie dzieci rodzą się z takim przekonaniem, dopóki nie przekonamy ich, że nauka jest ciężką i nieprzyjemną pracą.

Niektóre dzieci nigdy nie dają się o tym przekonać i przechodzą przez życie, wierząc, że nauka jest przyjemnością i jedyną grą, w którą warto się bawić. Tacy ludzie mają swoje specjalne miano. Nazywamy ich geniuszami. / Glenn Doman 

Jesteśmy przekonani, że przedszkole powinno być miejscem zabawy i radości, a każdy przedszkolak powinien z niecierpliwością oczekiwać kolejnego dnia jak najlepszej przygody.

 Radość dziecka to radość wychowawcy.

„Najważniejszym okresem w życiu nie są lata studiowania na wyższej uczelni, ale te najwcześniejsze, czyli okres od narodzenia do sześciu lat. Jest to czas, kiedy formuje się inteligencja człowieka i nie tylko ona, ale całość jego zdolności psychicznych." / Maria Montessori

 

Przedszkole  Mali Artyści działa na podstawie wpisu do ewidencji szkół niepublicznych z dnia 01.10.2012roku pod nr EK- ED 4430.12.2012 oraz Statutu (do pobrania Statut.pdf)

Ponad 500 m² zostało zaprojektowane w ciekawej aranżacji; uwzględniając duże, słoneczne sale edukacyjno - bawialne, salę gimnastyczną. Przedszkole wyposażono tak, aby dzieci czuły się w nim komfortowo i by mogły uczyć się, bawić, nawiązywać znajomości, przyjaźnie, by mogły wesoło poszaleć i odpocząć, czyli po prostu być sobą - dziećmi. Naszym pragnieniem jest stworzenie wyjątkowej atmosfery, w której dzieci będą mogły swobodnie pogłębiać indywidualne zainteresowania i zdolności. W tym celu wykorzystywane będą elementy wielu atrakcyjnych metod wspierających aktywność dziecka.

 

Jesteśmy przedszkolem artystyczno-sportowym. Naszym celem i zadaniem jest wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka. Wychodząc naprzeciw potrzebom współczesnych rodziców zatroskanych o przyszłość swoich pociech promujemy zdrowy styl życia, który jest nieodłącznie związany z aktywnością ruchową jak i edukacją ekologiczną. Na terenie naszego przedszkola dzieci mają do dyspozycji zazieleniony, bezpieczny ogród wyposażony w atrakcyjne, posiadające atest urządzenia zabawowe. W celu zapewnienia większego bezpieczeństwa cały obiekt, z wyjątkiem łazienek, jest monitorowany. Przedszkole spełnia wszystkie wymogi przeciwpożarowe, higieniczno-sanitarne oraz zatrudnia wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną.

 

 
 
 
 
 
"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być
ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego się pragnie."
- Paulo Coelho

Wychowanie przez sztukę = doświadczanie świata, które stymuluje wszechstronny rozwój osobowości dziecka. Sztuka pozwala dzieciom badać i odkrywać otaczający je świat.
W codziennej pracy wychowawczo-dydaktycznej wykorzystujemy metody wielostronnego kontaktu ze sztuką, dzięki czemu inspirujemy dziecko do działania, przeżywania oraz budowania własnego systemu wartości.

Nasze cele:
-wprowadzenie dziecka w świat wartości sztuki i ułatwianie rozumienia języka sztuki,
-aktywizowanie dziecka w procesie odbioru wytworów sztuki,
-zachęcanie dziecka do oryginalnej twórczości artystycznej,
-zapewnienie dziecku rozwoju w całym bogactwie jego osobowości,
-wyzwolenie w dziecku autentycznej ekspresji,
-nauczenie przedszkolaka bystrej obserwacji rzeczywistości,
-rozwinięcie pamięci i spostrzegawczości

Organizujemy:
-warsztaty plastyczne (zajęcia z wykorzystaniem masy papierowej, modelarskiej oraz glinki rzeźbiarskiej)
-warsztaty muzyczne ( gra na instrumentach),
-warsztaty taneczne (rytmika, taniec towarzyski),
-warsztaty teatralne,
-spotkania z artystami,
-język angielski

Dlaczego warto nam zaufać?
miła atmosfera domowego przedszkola daje nam możliwość indywidualnego kontaktu z każdym dzieckiem
dzięki doskonałym warunkom oraz artystycznemu wykształceniu nauczycieli
z łatwością odkrywamy talenty naszych podopiecznych i staramy się je rozwijać.

W TWOIM DZIECKU DRZEMIE ARTYSTA- OBUDŹ GO!
Zarówno dla artysty, jak i dziecka w takim samym stopniu istotne są emocje, radość z powoływania do życia dzieła, także satysfakcja z efektu finalnego. Jest to specyficzny rodzaj komunikacji, której źródło stanowi utwór literacki, kompozycja muzyczna lub konfiguracja przedmiotów (obiektów ) w przestrzeni.
Dziecko – naturalny kreator, nie uznający ograniczeń ani barier wyznaczonych przez ,,dojrzały” rozsądek, staje się artystą już wówczas gdy tworzy pierwsze melodie, nim jeszcze zacznie dostrzegać wyraźniejsze kontury tego, co wokół. Jest twórcą, kiedy pozostawia pierwsze plamy na pustych powierzchniach, przenosi się w świat iluzyjnej zabawy, kreując role wymyślone dla siebie.

Copyright © 2018 maliartysci.info . All rights reserved. Create by FxDesign & eMDF